Právě se nacházíte: SHŠ Sinister > Akce > Wojnicz - bitva ve městě (Polsko)

Wojnicz - bitva ve městě (Polsko)

27. - 29.8.2021

Vážení a milí, 

tak je to potvrzeno. Máme možnost místo zrušeného Coevordenou jet do Polska na bitvu ve městě Wojnicz. Můžeme na tom nalézt řadu výhod - je to blíž (až o 200 km na jedné cestě), příspěvek na dopravu bude větší než oněch 25,- E (konkrétní výše zatím v jednání), vedle obligátního prachu (v dostatečném množství) poskytne pořadatel potraviny (maso, klobásy, zelenina, pečivo) i nápoje (pivo - dle příslibu též v dostatečném množství). Dobré reference od Ilji, na pořádání se podílí náš známý Piotr Dusza. Příjezd na místo v pátek (v nouzi stačí večer, lépe během dne). Program by měl koničit již v neděli kolem oběda. Dovolená by tedy měla stačit bohatě na pátek - nechcete-li využít cestu k výletům do okolí (Krakov, Tarnov, solné doly Wieliczka a Bochnia, ...).

Historicky se jedná o bitvu ze Švédsko - Polské války: https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Wojnicz "Třicítkové" kostýmy jsou zcela přijatelné. Máte-li možnost, upřednostněte "model 1645". Není to požadavek pořadatele, ale doporučení (mé ). :-)

Abych mohl dojednat výhodné podmínky, musím do pátku potvrdit počty. Sdělte mi tedy prosím, zda mohu počítat s lidmi přihlášenými do Holandska, případně aktualizujte přihlášky. Díky.

Pěkně zdraví

J.L.

PS: Doufám, že jste stejně "bitevně vyprahlí" jako já a využijete tento termín, který jste již beztak měli rezervovaný. :-)